HABER ARŞİVİ

MEDRANO SİRKİ EKİM AYINDA SAKARYA'DA

MEDRANO SİRKİ EKİM AYINDA SAKARYA'DA

Dünyaca ünlü Medrano Sirki 21 Ekim - 31 Ekim tarihleri arasında Sakarya'ya geliyor!

Medrano Sirki, yaratıcılık, estetik ve aile eğlencesi değerleriyle sirk dünyasına örnek olan İtalyan sirk anlayışının en köklü temsilcilerinden biridir. Zaman, emek ve kararlılıkla uzun bir sürede oluşan bu değerler, 1873 yılında Casartelli Ailesi'nin kurduğu Medrano Sirki'nin köklü geçmişine de ışık tutmaktadır.

137. Onur Yılı'nı kutlayan Medrano Sirki, Avrupa'nın birçok ülkesini dolaşarak, her yaştan yüzbinlerce izleyiciye İspanyol gösteri atları, sevimli köpekler, komik palyaçolar, eşsiz bengal kaplanları, yetenekli kuşlar ve akrobatlar ile unutulmaz bir eğlence sunuyor.
Devamı
GEYVE BELEDİYESİ SÜNNET ŞÖLENİ

GEYVE BELEDİYESİ SÜNNET ŞÖLENİ

Belediyeye başvurarak çocuklarını sünnet ettirmek isteyen ailelerin çocuklarından oluşan 85 kişilik gurubun sünneti yapıldı. Belediye Parkında düzenlenen sünnet yataklarına çocuklarıyla birlikte gelen aileler, Belediye Başkanı Murat Kaya ile beraber hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçe Kaymakamı Süleyman Erdoğan, AKP İlçe Başkanı Muhittin Irmak, Belediye Başkan Vekili Enver Uysal ve Belediye Meclis Üyeleri her hangi bir aksaklı olmaması için yoğun çaba harcadılar.

İlçe Aile Sağlığı Merkezinde hazırlanan yataklarda çocuklar; Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Arif Aydın başkanlığında Bekir Sert, Ömer Sözer ve Ergin Gemiköz’den oluşan ekip tarafından sünnet edildiler. Başkan Kaya sünnet olan bazı çocukları tutarak kirvelikte yaptı. Sünnet sırasını bekleyen çocuklar, yataklarını dolaşarak onları eğlendirmeğe çalışan palyaçolar yardımıyla hoşça vakit geçirdiler.
Devamı
TARIM BAKANLIĞI -TZOB ORTAK ÇİFTÇİ EĞİTİMİ SERTİFİKA TÖRENİ

TARIM BAKANLIĞI -TZOB ORTAK ÇİFTÇİ EĞİTİMİ SERTİFİKA TÖRENİ

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) ile Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) arasında çiftçi eğitimi ile ilgili olarak 06.08.2009 tarihinde yapılan işbirliği protokolü uyarınca  Tarım Bakanlığı ve TZOB ortak çiftçi eğitim programı çerçevesinde 12-16 Nisan 2010 tarihlerinde Sakarya Tarımsal Araştırma Enstitüsünde gerçekleştirilen “Arıcılık Eğitim Programına” katılan çiftçilerin belgeleri, 23 Mayıs 2010 tarihinde Sakarya Tarımsal Araştırma Enstitüsünde düzenlenen bir törenle verildi.

Organizasyonda Firstgate, Sahne Tasarımı, Tüm organizasyon görselleri, Ses Sistemleri, Kokteyl Hizmeti, Alan Süsleme, Moderatör, Çadır Kiralama, Hostes Temini konularında hizmet verdi.
Devamı