HABER ARŞİVİ

YENİ VERSO LINE-OFF TÖRENİ

YENİ VERSO LINE-OFF TÖRENİ

Toyota Boshoku Türkiye Yeni Verso Line Off Töreni TBT Merkez Fabrika üretim alanında gerçekleştirildi.
TMMT Başkan Yardımcısı Sn. Marusawa, TME İcra Kordinatörü Sn. Kato, Toyotetsu Türkiye Başkanı Sn. Kondo, Toyota Tsusho Avrupa Genel Müdürü Sn. Morita, Sango Otomotiv Başkanı Sn. Yamaguchi, Mitsui Bussan Otomotiv Başkanı Sn. Higashi, tüm tedarikçi firmaları temsilen firma yöneticileri ve temsilci işletme personeli törene katılan davetliler arasındaydı.
Törene TMMT Başkan Yardımcısı Sn. Marusawa’nın konuşmasıyla başlanıp, Toyota Boshoku Türkiye Onursal Başkanı Sn. Uranishi’nin konuşması ile devam edildi. Kurdela kesiminden sonra muhteşem bir tören ile yeni Verso’nun koltuk seti ilk kez sergilendi. Tüm ziyaretçilerimiz ve temsilci işletme personelimizle anı fotoğrafı çekildikten sonra Yeni Verso Line Off Töreni sona erdi.
Devamı
ASAŞ ALİMİNYUM'A ULUSLARARASI ÖDÜL

ASAŞ ALİMİNYUM'A ULUSLARARASI ÖDÜL

Asaş Alüminyum Fabrikası ,Japon TPM Danışmanlık Enstitüsü (JIPM) denetçileri tarafından incelendi.Japon TPM Danışmanlık Enstitüsü (JIPM) denetçileri Prof. O’shime ve Dr. Suzuki “Mükemmel Fabrika” ödülüne aday Asaş Alüminyum Fabrikası’nda incelemelerde bulundu. Asaş Alüminyum 2005 yılında TPM Danışmanlık Enstitüsü (JIPM) ile başladığı toplam kalite yolculuğunda çalışmalarını Prof O’shime ve Dr. Suzuki’ye sundu.Asaş Alüminyum İşletmeleri Grup Direktörü Ertuğrul Yılmaz, Asaş’ın tarihçesi, yatırımları, vizyon ve stratejileri hakkında denetçilere bilgi verdi.
Grup Direktörü Ertuğrul Yılmaz, üç yıllık süre içinde toplam kalite felsefesi ile iş ve çevre güvenliği, kalite ve verimlilik alanlarında yapılan iyileştirmeler sonucunda önemli kazanımlar elde ettiklerini söyledi. Yılmaz, bu kazanımlar sonucu 2007 yılında başladıkları yatırımlara ekonomik krize rağmen hızla devam ettiklerini belirtti. Avrupa’nın en büyük Eloksal Tesisi’nin yer aldığı yatırımlarla Asaş’ın gerek bilet döküm, gerek profil ekstrüzyonu ve yüzey işlemleri ve gerek kompozit panel üretimi faaliyetlerindeki kapasitesini 2009 yılında 2008 yılı seviyesine göre yüzde 100 artıracağını belirten Yılmaz, “Kendi teknolojisini oluşturma ve geliştirme yönünde hızlı adımlar atan Asaş, ARGE organizasyonunu tamamlayıp uluslararası arenada gücünü artırmayı hedefliyor” dedi.

Yılmaz, vizyonunu Avrupa’da ilk 100 Alüminyum Ekstrüzyon şirketi arasına girmek ve Türkiye’de ciroda ilk 25 sanayi kuruluşu arasında yer almak olarak belirleyen Asaş’ın genç mühendis ve teknisyenlerden oluşan güçlü bir teknik kadrosu olduğunu söyledi.

TPM Danışmanlık Enstitüsü JIPM tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda  ASAŞ mükemmel fabrika ödülüne layık görüldü.
Devamı
P&G 15.YILINI ÇALIŞANLARI İLE KUTLADI

P&G 15.YILINI ÇALIŞANLARI İLE KUTLADI

Gebze fabrikası yeşil alanında düzenlenen Aile Günü`ne, P&G Türkiye`nin bini aşkın çalışanı ve aileleri katıldı.Aile Gününde bir araya gelen çalışanlar, bu kez fabrikada üretim bantlarının başında değil, kurulan oyun sahalarında eşleri ve çocuklarıyla birlikte vakit geçirdi. Öykü ve Berk Konseri ile renklenen günde çalışanlar yarışmalar ile kıyasıya yarışırken, çeşitli animasyon aktiviteleri ile doyasıya eğlendiler.
P&G Kafkasya ve Orta Asya, İsrail Bölge Başkan Yardımcısı ve P&G Türkiye Genel Müdürü Saffet Karpat, "Geride bıraktığımız 15 yıl içerisinde kağıt ürünleriyle başladığımız serüvene 2005`te ev ve kumaş bakımı ürünlerimiz de eklendi.
Devamı