HABER ARŞİVİ

KALKINMA KURULU BÖLGE TOPLANTISI

KALKINMA KURULU BÖLGE TOPLANTISI

Doğu Marmara İllerinin gelişme hedeflerini temsil etmek üzere bölge illerinin çeşitli kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarının yönetici ve temsilcilerinden seçilmiş yüz üyeden oluşan “Kalkınma Kurulu 2010 yılı 2. Olağan Toplantısı” , 14 Temmuz 2010 Çarşamba günü saat 14:00’de Sakarya’da SATSO - Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapıldı.
Toplantıya  Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kocaeli Valisi Sn. Ercan TOPACA, Yönetim Kurulu Üyesi  ve Sakarya Valisi Sn. Mustafa BÜYÜK, Yönetim Kurulu Üyesi ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Zeki TOÇOĞLU, Kalkınma Kurulu Başkanı ve Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Sn Ayhan ZEYTİNOĞLU, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Akgün ALTUĞ, Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sn. Murat KARA ve Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Bolu illerinden Kalkınma Kurulu üyeleri katıldılar.
Devamı
BÜYÜKŞEHİR HAYVAN BAKIMEVİ

BÜYÜKŞEHİR HAYVAN BAKIMEVİ

Büyükşehir Geçici Hayvan Bakımevi Açıldı...
Büyükşehir Belediyesi, geçici hayvan bakımevinin açılış töreninde konuşan Başkan Toçoğlu hayvan barınağı ile şehrin önemli bir sorununu olan sokak hayvanları sorununun önüne geçileceğini söyledi. Başkan Toçoğlu  “Şehrimize modern görünümlü bir tesis daha kazandırıyoruz. Sokak hayvanlarının rehabilite edilerek, kısırlaştıracağı bu modern tesisin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından yaptırılan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’nin törenle açıldı.  Karakamış Mahallesi’nde yeni yerleşim yolu üzerinde yapılan bakımevinin açılışına, Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Ak Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu, Adapazarı Kaymakamı Akın Yılmaz,  ADASU Genel Müdürü Rüstem Keleş, Belediye Başkanları, Daire Müdürleri, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, Veterinerler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, Sakarya Doğa ve Hayvan Seveler Derneği Başkan Yardımcısı Alper Kesen, hayvan severler ve vatandaşlar katıldı. Törenin açılış konuşmasını Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Davut Yüce yaptı. Yüce, konuşmasında sokak hayvanları bakım evinin sokak hayvanlarının saldırganlıklarını ve insanlara bulaştırabilecekleri hastalıkları ortadan kaldırmak ve vatandaşların bu konulardaki haklı şikâyetlerinin önüne geçilebilmek amacıyla hayvan koruma yasası gereği açıldığını söyledi.
Devamı
AGDAŞ AİLE GÜNÜ

AGDAŞ AİLE GÜNÜ

AGDAŞ Geleneksel Aile Günü bu yıl Kırkpınar Natural Botanik Park'da gerçekleştirildi .Sabah saatlerinde başlayan organizasyonda misafirler açık büfe brunch keyfini yaşarken düzenlenen animasyonlar ile kıyasıya yarıştılar. Öğlen yapılan Barbekü sonrasında sahne alan Ada Orkestrası ile eğlenen Agdaş çalışanlarına çeşitli hediyeler verildi .

Organizasyonda Firstgate, Ulaşım, yiyecek ve içecek hizmeti, Ses,Sahne Sistemleri, DJ, Animasyon Ekipleri, Alan Süsleme, Oturma Grupları, Malzeme Kiralama, Özgün etkinlik görselleri tasarım ve üretimi, promosyon malzeme tasarım ve üretimi, alan süsleme,Orkestra temini konularında hizmet verdi .
Devamı