HABERLER

YUNUS EMRE ŞİİR AKŞAMI

Ünlü şair ve düşünür Yunus Emre, Geyve'nin Alifuatpaşa Mahallesi’nde düzenlenen “Şiir Akşamı” ile anıldı.
Sakarya Valiliği tarafından düzenlenen Yunus Emre Şiir Akşamı etkinliği Geyve’nin Alifuatpaşa Mahallesindeki Parkında gerçekleştirildi. Vali Mustafa Büyük: “Yunus Emre’nin düşünceleri sadece Sakarya’da ve ülkemizde değil, bütün dünyada insanların yönlendiricisi olmuştur” biçiminde konuştu. 

Geyve Alifuatpaşa Mahallesinde tarihi II.Bayezid Köprüsü yanındaki Alifuatpaşa parkında düzenlenen Programa Vali Mustafa Büyük, AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Fevzi Kılıç, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, AK Parti Geyve İlçe Başkanı Muhittin Irmak, İlçe Daire Müdürleri AK Parti Kadın Kolları Başkanı Aynur Gökdemir, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yunus Emre Yar ve kalabalık vatandaş grubu katıldı.

Vali Mustafa Büyük geçen yıl Necip Fazıl Kısakürek için benzer bir organizasyona imza attıklarını hatırlatarak, güzel sonuçlar aldıklarını ve bu senede Yunus Emre için yapma kararı aldıklarını ifade etti. Yunus Emre’nin Sakarya kıyısında yaşam sürdüğünü anlatan Vali Büyük, “Yunus Emre’nin düşünceleri sadece Sakarya’da, ülkemizde değil, bütün dünyada insanların yönlendiricisi olmuştur. Onun düşüncelerini gelecek nesillere de aktarmak istiyoruz. Onun şiirleriyle halkı buluşturmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.
Büyük sanayi, ekonomi alanında kalkınmaya önem verdikleri gibi kültürel gelişmeye de önem gösterdiklerini dile getirerek , “Sakarya’da bunu gördüm. İşte geldik gidiyoruz. Şen olasın Sakarya şehri” diye tamamladı. Ayrıca Büyük Yunus Emre’den dörtlükler okudu ve ilimizdeki son programını gerçekleştirdiğini kaydederek kürsüden veda etti. 
Programın sunucusu Cihat Zafer’in Yunus Emre’nin şiirlerini seslendirmesinin ardından program son buldu.